Dlaczego my?

Home / Dlaczego my?

Alkoholizm, lekomania, narkomania, seksoholizm, hazard. Wszystkie te uzależnienia potrafią w bardzo negatywny sposób zdeterminować to, w jaki sposób człowiek postrzega rzeczywistość i jak mocno przestaje z czasem dbać o swoje zdrowie, samorozwój i szczęście na rzecz przytłaczającej konieczności dostarczenia organizmowi kolejnej dawki destrukcyjnych dla niego substancji bądź emocji.

Ośrodek SZANSA to miejsce specyficzne, jeśli chodzi o leczenie takich nałogów jak alkoholizm, narkomania czy hazard, gdyż każda prowadzona przez nas terapia cechuje się pełną personalizacją jej przebiegu do konkretnego przypadku i biografii. Unikamy uniwersalnych rozwiązań, gdyż nie można ich przełożyć na konkretny kontekst sytuacyjny, który u danej osoby wpłynął na wykształcenie się danego uzależnienia.

Innym ważnym aspektem jest wszechstronność stosowanych przez naszą kadrę metod, które łączą w sobie zarówno podejście stricte farmakologiczne, mające na celu między innymi detoksykację organizmu ze szkodliwych substancji, jak i behawioralne, koncentrujące się na psychologicznej sferze uzależnień i tym, by terapia była dla naszych gości wartościowa oraz pozwalała im lepiej zrozumieć to, dlaczego ich ciało i mózg reagują w określony sposób. Dzięki temu, po opuszczeniu ośrodka powinieneś być dużo silniejszy psychicznie, zaś wszelka medyczna ingerencja w Twój organizm odbędzie się u nas w obecności doświadczonej kadry medycznej.

Innym aspektem mającym zapewnić komfort jest pełna dyskrecja i anonimowość, z jaką wiąże się świadczona przez nas pomoc, co nie narazi Cię na dodatkowy stres związany z koniecznością rozmowy o tym jak wyglądało leczenie z osobami, z którymi nie chcesz o tym rozmawiać. Dobrze wiemy, jak istotne jest zrozumienie i poczucie, że ze swoimi problemami można się otworzyć. U nas możesz liczyć na pełne wsparcie, zrozumienie i empatię.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej – w tym z testami uzależnień, galerią czy szczegółami dotyczącymi dojazdu do naszej położonej w Żorach placówki.