Leczenie

Home / Leczenie

Alkoholizm – Ze względu na to jak szybko organizm przyzwyczaja się do trunków i substancji w nich zawartych, odstawienie ich jest bardzo trudne, co po krótkim okresie abstynencji potęguje gwałtowne nawroty nałogu i jeszcze gorsze samopoczucie. Leczenie alkoholizmu świadczone przez nasz ośrodek obejmuje siedmiodniową detoksykację w bezpiecznych dla Ciebie warunkach, a także psychoterapię, w obrębie której wesprzemy Cię w tym, byś umiał poradzić sobie w sytuacji, gdy ewentualne natrętne myśli pojawiłyby się kiedyś ponownie. Mamy nadzieję, że po wizycie u nas Twoje życie zmieni się na lepsze, a alkohol po prostu z niego zniknie.

Narkotyki – Niezależnie od tego, czy zmagasz się z uzależnieniem od środków twardych czy miękkich, w naszym obiekcie w komfortowym dla Ciebie środowisku zrobimy co w naszej mocy, by pomóc Ci uwolnić się od nałogu. Odstawienie substancji odurzających, takich jak narkotyki, na własną rękę wiąże się najczęściej z wieloma bardzo przykrymi fizycznymi następstwami, bardzo utrudniającymi uporanie się z nałogiem. Detoksykacja przeprowadzana w placówce Szansa odbywa się zaś pod nadzorem lekarzy, którzy zadbają o to, by stan Twojego ciała był pod bieżącą kontrolą i by dostarczać mu niezbędnych do poradzenia sobie z tym okresem przejściowym elementów. Po tym wszystkim prowadzimy zaś ukierunkowaną indywidualnie pod każdy przypadek psychoterapię.

Lekomania – Codzienne napięcia potrafią spowodować, że człowiek szuka sposobów – często destrukcyjnych dla samego siebie – by maksymalnie złagodzić ból. Nadmierne zażywanie środków przeciwbólowych, nasennych i wszelkich innych jest właśnie jednym z tego typu objawów. Tym samym, lekomania jest bardzo trudna do wyleczenia w domowych warunkach i wymaga, tak jak alkoholizm czy narkomania, skorzystania z pomocy w specjalistycznym ośrodku. U nas możecie liczyć na detoks pod okiem kadry medycznej oraz liczne późniejsze zajęcia psychologiczne i terapeutyczne, mające na celu pokazać Wam jak funkcjonować szczęśliwie bez niekorzystnych dla zdrowia wspomagaczy.