Leczenie alkoholizmu

Home / Leczenie / Leczenie alkoholizmu

Organizm osoby uzależnionej od pod względem zarówno psychicznym, jak i fizycznym funkcjonuje zupełnie inaczej niż u osoby zdrowej. Właśnie dlatego wyjście z nałogu – szczególnie bez specjalistycznego wsparcia – jest takie trudne. Leczenie alkoholizmu, jakim zajmujemy się w ośrodku Szansa ma na celu zarówno detoksykację pod okiem naszej kadry medycznej, dzięki której wydestylujemy z Twojego ciała szkodliwe dla niego toksyny, dbając jednocześnie o to, by zaopiekować się Twoim organizmem w ciągu tych najtrudniejszych godzin, jak i wsparcie pod względem psychologicznym, pomocne przy spojrzeniu na problem, z którym się borykasz, w odpowiedni, ułatwiający zmianę swojego życia sposób.

Po wstępnej, darmowej konsultacji, a także uprzedniej weryfikacji stanu Twojego zdrowia przystąpimy do leczenia. Dokładne badanie krwi czy wgląd w to, jakie masz ciśnienie pozwolą nam dobrać optymalną w konkretnym przypadku metodę kuracji. Oczywiście w zależności od stanu, w jakim do nas trafisz. Na odwyk przyjmiemy Cię też bowiem, gdy będziesz pod wpływem alkoholu, a nasze progi są dla Ciebie otwarte przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Leczenie alkoholizmu zaczynamy od detoksykacji. Cały proces trwa u nas przez siedem dni i jest to szalenie istotny okres, w trakcie którego stopniowo odtruwamy Twój organizm z wszelkich będących następstwem picia toksyn, które się w nim znajdują. Oprócz samej regeneracji co najmniej równie ważnym czynnikiem jest równoległe dostarczenie ciału elektrolitów czy witamin, których, ze względu na taki a nie inny tryb życia, w organizmie występuje wyraźny deficyt. Kadra medyczna realizująca leczenie alkoholizmu w ośrodku Szansa zadba o to, by w Twoim ciele zapanowała równowaga i byś w realny sposób odczuł różnicę w swoim samopoczuciu.

Farmakologiczna ingerencja w Twój organizm jest niezbędna do tego, by dać mu realny bodziec do tego, by uniezależnił się on od sprawiającego ogromny dyskomfort wewnętrznego przymusu związanego z poczuciem konieczności sięgnięcia po kieliszek. Specjalistyczny sprzęt medyczny i pomiarowy jakim dysponujemy sprawia, że w dowolnej chwili mamy pełen wgląd w Twoje ciało, co leczenie alkoholizmu czyni u nas bardzo świadomym, bezpiecznym i ukierunkowanym na konkretny cel. W efekcie wszystkich tych działań zminimalizujemy Twój zespół abstynencyjny, tak że głód alkoholowy nie będzie stanowił przeszkody nie do przejścia, jaką był do tej pory. Dopiero po tym etapie warto podjąć się psychoterapii, która wraz z leczeniem odwykowym potrafi przynieść przełomowe efekty.

W naszym obiekcie w trakcie indywidualnych i grupowych spotkań za priorytet stawiamy sobie świadczenie wsparcia ściśle dostosowanego do Twojej biografii. Wykorzystujemy oczywiście uniwersalne metody, jednak filtrujemy je w taki sposób, by były jak najbardziej przydatne w Twojej prywatnej walce z uzależnieniem. Dzięki temu terapia w naszym ośrodku powinna być dla Ciebie naprawdę pomocna, stanowiąc pierwszy, bardzo istotny krok, na drodze ku niezależności i wolności od uzależnienia.

Bardzo istotne jest zdanie sobie sprawy z tego, że problem bycia w nałogu dotyczy właśnie nas. Akceptacja swojego stanu i chęć jego zmiany jest już niezwykle pozytywnym symptomem, który daje ogromną szansę na to, by się z niego wyzwolić. Nasze spotkania koncentrują się między innymi na tym, by poprzez rozmowę i analizę konkretnych sytuacji z Twojego życia pomóc Ci dostrzec jak wielki i negatywny wpływ na Twoje codzienne decyzje i nastawienie do świata ma alkohol.

Jak banalnie by to nie brzmiało, najważniejszym bodźcem do zmiany nie jest bowiem przymus, a wewnętrzna chęć dokonania w swojej codzienności istotnych działań, zmierzających do odzyskania codziennego komfortu bez konieczności sięgania po kieliszek. Proponowana psychoterapia pomoże Ci wytrwać w swoim postanowieniu i dostarczy wielu narzędzi i technik na to, by w pełni kontrolować sposób patrzenia na świat, dostrzegając to, co dla Ciebie najważniejsze – szczęście, bliskich czy dowolny inny ważny dla Ciebie element.

Alkohol ma bowiem to do siebie, że potrafi podporządkować sobie człowieka zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wszystkie traktowane dotychczas jako najważniejsze wartości schodzą wtedy na dalszy plan, co w dłuższej perspektywie musi prowadzić do fatalnych konsekwencji – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Specjalistyczne konsultacje , rozmowy i spotkania, jakie wchodzą w zakres świadczonego przez nas leczenia alkoholizmu dadzą Ci wsparcie w tym trudnym okresie.

W ośrodku Szansa możesz być oczywiście spokojny o pełną anonimowość – zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób jest to bardzo istotny czynnik, dlatego przykładamy do niego i zapewnienia pełnej dyskrecji każdemu z naszych gości szczególną wagę. Ponadto, po zakończeniu całej terapii, umożliwiamy też regularny, darmowy udział w naszych coniedzielnych grupowych spotkaniach psychologicznych, gdzie będziesz mógł jeszcze umacniać swoje trwanie w trzeźwości wraz z osobami o podobnych doświadczeniach.

Gdy do nas trafisz będziesz oczywiście musiał być silny i pragnąć poprawy i zmiany, ale wierzymy, że skoro trafiłeś na naszą stronę to właśnie tego chcesz. By leczenie alkoholizmu przebiegało jak najbardziej komfortowo zapewniamy praktycznie rodzinne warunki, w przytulnych budynkach, w których będziesz czuł się zupełnie jak u siebie w domu. Do Twojej dyspozycji pozostaje też kuchnia, łazienka czy pokój, w którym będziesz mógł odpocząć i się zrelaksować.

Jeśli masz wątpliwości czy Twój stan jest na tyle poważny, że powinieneś zapisać się na leczenie alkoholizmu w ośrodku Szansa, zachęcamy do wypełnienia specjalnych testów, jakie udostępniliśmy na stronie internetowej. Pomogą Ci one określić swój stopień uzależnienia i podjąć właściwą decyzję odnośnie zgłoszenia się do nas, choć jeśli się zastanawiasz – to najprawdopodobniej powinieneś nas odwiedzić. Konsultacja, tak jak wspominaliśmy na wstępie, jest przecież darmowa. Jeśli chcesz zasięgnąć większej ilości szczegółów – serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.