Detoksykacja

W efekcie częstego sięgania po trunki, takie jak wódka, whisky, wino czy piwo w organizmie odkładają się zróżnicowane toksyny, które z czasem potrafią zupełnie zmienić nasz stan somatyczny. Detoksykacja polegająca na ich wyeliminowaniu z Twojego ciała przy jednoczesnym i regularnym uzupełnianiu go o korzystnie wpływające na jego prosperowanie elektrolity czy choćby niezbędne pierwiastki, jak magnez, pozwoli w bezpiecznych i komfortowych warunkach rozpocząć proces leczenia. Etap ten trwa u nas przez siedem dni.

Leczenie alkoholizmu poprzez detoks rozpoczyna się oczywiście od dokładnego sprawdzenia stanu Twojego zdrowia – ciśnienia i składu krwi, narządów wewnętrznych, ewentualnych niedoborów konkretnych witamin i minerałów czy wykrycia wszelkich przeciwwskazań do podjęcia danych kroków. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, jakim dysponuje nasz ośrodek, a także doświadczonej kadrze lekarskiej, zajmującej się tego typu badaniami od wielu lat możesz u nas liczyć na w pełni spersonalizowaną kurację, która będzie dostosowana bezpośrednio do Ciebie.

Odpowiednio przeprowadzony etap diagnostyczny jest niezwykle ważny – głównie dlatego, że następująca po nim detoksykacja może dzięki niemu być już ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb konkretnego organizmu. Po przygotowaniu dokładnej charakterystyki wpływu spożywania alkoholu na Twoje ciało i psychikę przechodzimy już bezpośrednio do procesu leczenia.

Odtrucie polega na pozbyciu się z Twojego ciała destrukcyjnych pozostałości będących następstwem picia, które w dużej mierze wpływają na to, że organizm nieustannie dopomina się o kolejne dawki trucizny. Dzięki oczyszczeniu go w bezpiecznych i sterylnych warunkach nic nie ryzykujecie, gdyż na bieżąco zapewniamy alternatywne i zdrowe substancje oraz witaminy, które równoważą dyskomfort, który w innych okolicznościach mógłby być nie do wytrzymania. Opiekę świadczymy całodobowo, dzięki czemu w każdej chwili, gdy tylko Wasze samopoczucie mogłoby się pogorszyć ,natychmiast podejmiemy zasadną interwencję, dostarczając Wam niezbędnych minerałów, które ułatwią możliwie komfortowe przejście przez detoksykację. W efekcie, po tygodniu detoksu powinniście czuć się w środku zupełnie inaczej i mieć w sobie dużo siły do tego, by zmienić swoje życie i wprowadzić w nim realne zmiany, dzięki którym uwolnicie się od nałogu.

Warto dodać też, że procesu tego pod żadnym pozorem nie powinno się przeprowadzać w amatorskich warunkach oraz przez osoby niedoświadczone. Czyjakolwiek niekompetencja stanowić może duże zagrożenie dla osoby poddawanej zabiegowi i okazać się niedźwiedzią przysługą, a w efekcie – o wiele bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tylko specjalistyczne ośrodki, takie jak Szansa, są miejscami, w których bezpiecznie jest skorzystać z pomocy i takich rozwiązań jak detoksykacja.

Gdy gospodarka Waszego organizmu wróci do korzystnego stanu i głód alkoholowy przestaje być takim problemem, jakim był do tej pory, ilekroć staraliście się odstawić trunki na własną rękę, przechodzimy do kolejnego etapu leczenia. Jest nim psychoterapia, która, w przeciwieństwie do dotychczasowej medycznej ingerencji w Wasze ciało, skupia się na kwestiach psychologicznych – sposobie myślenia, pomocy w uczynieniu się silniejszym i wielu sposobach na to, by umieć radzić sobie z napięciami i codziennymi problemami – które pojawiać będą się przecież zawsze – w alternatywny sposób. Zajęcia tego typu prowadzimy zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej.

Zdajemy sobie sprawę, że przełamanie się, by podjąć się takiej terapii jak detoksykacja jest poważną i bardzo ważną decyzją, jednak stanowi ona klucz do tego, by w realny sposób pomóc swojemu organizmowi uwolnić się od nałogu. Na wizytę w naszym ośrodku zapewniamy oczywiście zwolnienie lekarskie, dzięki czemu Wasze obowiązki zawodowe lub inne zobowiązania nie ucierpią. Empatyczna kadra i nieustanna opieka w domowych wręcz warunkach powinny sprawić, że leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku nie będzie dla Ciebie niczym strasznym, a bodźcem do nowego życia, wolnego od ciągłego wewnętrznego przymusu sięgania po kieliszek.