Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania uzależniającej substancji ogromnym problemem i trudnością staje się możliwość jej odstawienia. Jednym z najbardziej zdradliwych produktów w tym zakresie jest oczywiście alkohol, który potrafi wywrzeć ogromny i bardzo negatywny wpływ na życie osoby stopniowo popadającej w nałóg. Jeśli wiesz, że sam nie poradzisz sobie z odstawieniem kieliszka i dostrzegasz jak w związku z tym pogorszyła się jakość Twojego życia, odwyk w zajmującym się tym ośrodku to jedyne właściwe rozwiązanie.

W Szansie leczenie alkoholizmu realizujemy kilkuetapowo, tak by możliwie skutecznie wyeliminować go raz na zawsze z Twojego życia. Odwyk rozpoczyna się od dokładnego określenia stanu Twojego zdrowia – nakreślamy historię choroby alkoholowej oraz wykonujemy wszelkie niezbędne badania, tak by rozeznać się w tym, w jakim stanie i jak mocno wyniszczony przez trunki jest w tej chwili Twój organizm. Nowoczesny sprzęt, jakim dysponujemy, pozwala na opracowanie maksymalnie precyzyjnych wskazań.

Po przygotowaniu dokładnej charakterystyki Twojej choroby podejmujemy się detoksykacji – procesu mającego na celu pozbycie się z Twojego ciała wszelkich złogów i toksycznych pozostałości picia, które zatruły Twoje ciało i są czynnikami, do których obecności już się ono przyzwyczaiło. Dzięki regularnemu uzupełnianiu zapotrzebowania Twojego organizmu na określone witaminy i pierwiastki, proces oczyszczania nie będzie dla Ciebie traumatyczny – nasza kadra lekarska będzie go nadzorować przez dwadzieścia cztery godziny każdego dnia. Aż do momentu pełnego oczyszczenia.

Dopiero wtedy przechodzimy do psychoterapii, etapu co najmniej równie ważnego przy odwyku, gdyż jego celem jest dostarczenie Ci odpowiednich narzędzi do tego, by nałóg nie powrócił i byś nie musiał ponownie się z nim zmagać. W trakcie spotkań z naszymi specjalistami poznasz wiele sposobów na to, jak radzić sobie z codziennością w sposób, który nie wymaga sięgania po alkohol. W odpowiednich motywacjach, chęci poznawania świata i, po prostu, cieszenia się życiem tkwi bowiem znacznie większa siła (nawet przy pojawiających się losowo problemach) niż w destrukcyjnym sięganiu po używki, które pogłębiają samotność i wpędzają w stany depresyjne. Tego typu spotkania realizujemy w dwóch formach – indywidualnej i grupowej.

Przeprowadzony w nieodpowiedni sposób odwyk dla wielu osób jest okresem nie do wytrzymania, w trakcie którego głód alkoholowy w końcu zwycięża i wracają do nałogu z jeszcze większym zaangażowaniem. Dzięki autorskim rozwiązaniom i bardzo klarownemu programowi działania, jaki realizujemy w ośrodku Szansa, perspektywy wyleczenia są znacznie lepsze, gdyż cała terapia jest ściśle dostosowana do Twojej historii uzależnienia i tego, w jakim stanie jest w danym momencie Twoje ciało. Dzięki połączeniu aspektów poznawczych, behawioralnych i medycznych realizowany u nas odwyk jest całościowy i obejmuje pracę nad wszystkimi aspektami uzależnienia.

Oprócz medycznej i psychologicznej pomocy przy odchodzeniu od nałogu nie zostawimy Cię też oczywiście po zakończeniu odwyku. Oferujemy między innymi możliwość udziału w darmowych cotygodniowych spotkaniach terapeutycznych dla osób, które korzystały u nas z leczenia, w trakcie których regularnie będziesz mógł dodatkowo umacniać się w swoim postanowieniu o odstawieniu alkoholu na zawsze oraz być wsparciem dla innych.

Dla wielu osób problemem jest też to, że po prostu wstydzą się przyznać do nałogu i z nim zmierzyć. Właśnie dlatego tak bardzo dbamy w naszym ośrodku o zapewnienie Ci anonimowości i maksymalnie komfortowych warunków bytowych, tak byś mógł w pełni skupić się na leczeniu, bez zamartwiania się kwestiami pobocznymi.

By odwyk przebiegał prawidłowo istotne jest też zadbanie o właściwe mikrośrodowisko – sprzyjające wypoczynkowi otoczenie, domowa atmosfera i empatyczna kadra wspierająca Cię na każdym kroku powinny sprawić, że będziesz czuł się u nas dobrze i wyjątkowo. Z galerią zdjęć z naszego ośrodka możesz zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej.