Leczenie narkomanii

Home / Leczenie / Leczenie narkomanii

Uzależnienie się od substancji psychoaktywnych, odurzających bądź wprowadzających na pewien czas w cudowny nastrój, by następnie przynieść ogrom dramatycznych powikłań jest niestety bardzo łatwe. Jeśli czujesz, że problem ten dotknął właśnie Ciebie nie zwlekaj, bo leczenie narkomanii im szybciej podjęte, tym większe daje szanse na odzwyczajenie organizmu od tej fatalnej dla niego w dłuższej perspektywie drogi.

W ośrodku Szansa pomagamy osobom przywiązanym zarówno do specyfików twardych, jak i miękkich (choć podział ten to oczywiście duże uproszczenie). Możesz liczyć tu na pełną anonimowość, dzięki czemu nikt nie dowie się zarówno o Twoich problemach, jak i tożsamości.

Po przyjęciu Cię do naszego obiektu zaprosimy Cię na rozmowę, w trakcie której dokładnie zapoznamy się z historią Twojej choroby i indywidualnym tokiem uzależnienia. Będzie to niezwykle pomocne przy określeniu ścieżki, jaką obierzemy przy dalszej terapii leczenia narkomanii. Po zarysowaniu wstępnej charakterystyki przeprowadzimy badania, które wskażą w jakim stanie jest Twój organizm i jakie zmiany zaszły w nim po dłuższym okresie zażywania. Ten etap jest kluczowy, gdyż ściśle determinuje charakter późniejszej detoksykacji i to, by była ona ściśle spersonalizowana z kondycją Twojego ciała, zapewniając mu ulgę i możliwość odtrucia z toksycznych substancji. Nad wszystkim będzie czuwać nasz zespół lekarzy, wykorzystujący przy badaniach nowoczesne urządzenia pozwalające na precyzyjne pomiary.

Leczenie narkomanii to jednak oczywiście nie tylko detoks. Jego celem jest bowiem przede wszystkim znaczące złagodzenie zespołu abstynencyjnego, który nie będzie wtedy dla Ciebie aż tak paraliżujący, by czuć przymus ponownego błyskawicznego sięgnięcia po ulubioną używkę. Po oczyszczeniu Twojego ciała i zadbaniu o odpowiednie zbilansowanie go pod względem dostarczenia mu witamin czy pierwiastków, których masz w sobie zdecydowany deficyt, przechodzimy do najistotniejszego z punktu widzenia Twojego codziennego komfortu etapu – psychoterapii.

Najważniejsze przy leczeniu wszelkich uzależnień, w tym narkomanii, jest bowiem nauczenie się samodzielnego radzenia sobie ze swoim myśleniem. Często to bowiem nastawienie i uleganie bodźcom przysłaniającym racjonalność są głównymi powodami tego, że człowiek pozwala rozwinąć się nałogowi do stanu, w którym już nad nim nie panuje. Oczywiście tego typu czynników może być więcej – jak choćby trudna sytuacja rodzinna czy też problemy w pracy bądź z rówieśnikami. Świadomość tego, że problemy są wkalkulowane w życie każdego człowieka i że można poradzić sobie z nimi w zupełnie inny, pozytywny, a nie negatywny sposób, to klucz do tego, by przestać uciekać w dające tylko chwilową ulgę i rujnujące w efekcie życie narkotyki.

W trakcie spotkań grupowych i indywidualnych dostarczymy Ci wielu porad i praktycznych sposobów na to, jak patrzeć na świat, by nie dać się mu przytłoczyć i co zrobić, by ponownie odzyskać radość życia w oderwaniu od substancji odurzających. Chcemy Ci pokazać, że możliwe jest również wyjście nawet z takich sytuacji, jak wydostanie się ze złego towarzystwa, bo tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Sama chęć zmian jest już tak naprawdę ogromnym i bardzo ważnym bodźcem do tego, by móc je wprowadzić, a nasi psychoterapeuci pomogą Ci ukierunkować Twoje myślenie w odpowiedni sposób.

Stosujemy leczenie narkomanii dostosowane ściśle do Twojej biografii i tego, co przeszedłeś, tak by podjęte działania były miarodajne do Twojego uzależnienia i pomocne w tym, by je pokonać. Przez cały czas możesz liczyć na wsparcie empatycznej i doświadczonej kadry, dla której priorytetem jest pomoc w przetrwaniu Ci trudnych chwil.

Leczenie narkomanii realizowane w ośrodku Szansa ma miejsce w przystosowanych do komfortu każdego z naszych gości pomieszczeniach. Nie będziecie więc czuli tu dyskomfortu związanego z kuracją w wywołujących raczej złe skojarzenia medycznych salach i gabinetach. Domowa atmosfera, własna kuchnia, łazienka i szereg standardowych dla każdego mieszkania udogodnień sprawią, że poczujecie się u nas swobodnie. Możliwość spacerów po pięknej okolicy obiektu w Żorach, gdzie położona jest nasza placówka, będzie dodatkową okazją do zaczerpnięcia oddechu i zrelaksowania się.

Wiele osób, koncentrując się na krótkotrwałej euforii i błogostanie wywoływanym przez zażycie używek zapomina o tym, jak destrukcyjne są one w wymiarze długoterminowym dla kondycji ich ciała i psychiki. Narkotyki to bowiem nie tylko uzależnienie utrudniające codzienne funkcjonowanie w zakresie zdrowych relacji społecznych, ale też szereg bardzo przykrych następstw fizycznych. Abstrahując od tych najbardziej łagodnych, jak problemy z zasypianiem czy przyspieszony puls, aż po takie naprawdę uniemożliwiające jakąkolwiek aktywność – od punktowych bóli, przez halucynacje i zupełne osłabienie, aż po przygnębienie i stany depresyjne. Eliminacja źródła ich występowania pozwoli pozbyć się także skutków, a organizm zdrowy to organizm chętny do cieszenia się życiem. I o to naprawdę warto się postarać.

Przykładając szczególną wagę do tego, by pomóc Ci uwolnić się od narkotyków na dobre, oferujemy też możliwość regularnych konsultacji i spotkań z nami już po zakończonej terapii. Oczywiście za darmo. W każdą niedzielę jesteśmy do Twojej dyspozycji. Rozpoczęcie swojego życia na swój sposób od nowa jest dużym wyzwaniem, jednak wierzymy, że po wszystkim tym, czego nauczysz się w naszym ośrodku będziesz tego chciał i miał motywację do dokonania zmian. Bez wyniszczania swojego ciała narkotykami.

Podsumowując, nasz odwyk bazuje na takich etapach jak wstępna konsultacja i badania lekarskie, a następnie ściśle dostosowana do nich detoksykacja i psychoterapia, które mają Ci pomóc skutecznie wyjść z uzależnienia. Zawsze możesz się z nami skontaktować także po zakończeniu terapii. By możliwie precyzyjnie określić stopień swojego uzależnienia możesz posiłkować się specjalnie opracowanym i pomocnym przy autodiagnozie testem narkomana, jaki znajdziesz na naszej stronie internetowej.