Detoksykacja

Home / Leczenie / Leczenie narkomanii / Detoksykacja

Największym problemem i trudnością w zaprzestaniu zażywania substancji psychoaktywnych i wszelkich innych jest to, że organizm przyzwyczaja się do ich regularnych dawek. W efekcie odłożenie środków pobudzających czy halucynogennych na własną rękę staje się dla wielu osób zbyt trudnym zadaniem. Dokładnie przeprowadzona detoksykacja jest więc kluczem do tego, by leczenie narkomanii mogło być rzeczywiście efektywne.

W ośrodku Szansa, nim przystąpimy do odtrucia, zajmujemy się więc przygotowaniem dokładnej charakterystyki Twojej choroby, tak by móc podjąć właściwe kroki do tego, by pomóc Ci się z nią uporać. Po przeprowadzeniu diagnostyki bazującej na wywiadzie i badaniach, przystępujemy do pomocy stricte medycznej.

Detoksykacja może bowiem być przeprowadzona na kilka sposobów – na przykład poprzez regularne uzupełnianie Twojego organizmu o substancje niezbędne mu do możliwie łagodnego przejścia tego okresu, jak i przy wykorzystaniu zamienników danego narkotyku (np. metadonu), tak by odstawienie nie było dla Ciebie w żaden sposób traumatyczne. Dzięki specjalnej aparaturze nieustannie mamy pełen wgląd w to, co dzieje się w Twoim ciele, przez co wiemy jak reagować, byś nie czuł nadmiernego dyskomfortu.

Dzięki temu procesowi zespół abstynencyjny, wynikający z dopominania się przez Twój organizm kolejnej dawki, zostanie zupełnie zminimalizowany, otwierając pole do realnych zmian, których wprowadzenia będziemy chcieli Cię nauczyć w trakcie indywidualnych i grupowych zajęć psychoterapeutycznych.

Leczenie narkomanii w oparciu o detoksykację jest bardzo ważne, ponieważ daje realne pole do osłabienia potrzeby sięgania po używkę i jednoczesnego wprowadzenia do swojego życia zmian – między innymi w nastawieniu i motywacjach. W przypadku samodzielnych prób dokonania przełomu bardzo często dzieje się tak, że zespół abstynencyjny bardzo szybko daje o sobie znać i w efekcie każda porażka wywołuje odwrotne skutki, jeszcze bardziej wciągając człowieka w nałóg.

W naszej placówce leczenie narkomanii jest więc bardzo uporządkowane i planowe. Do Twojej dyspozycji będziemy też oczywiście po jego zakończeniu, zapewniając zarówno możliwość stałego kontaktu, jak i darmowego udziału w spotkaniach terapeutycznych, w trakcie których będziesz mógł rozwijać silną wolę i swoją chęć do życia w wolności od nałogu. Zmiana perspektywy i dostrzeżenie tego, że w trakcie zażywania danej substancji po prostu nie jesteś sobą i działasz bardzo destrukcyjnie na samego siebie, jak i bliskich to ogromna motywacja do tego, by wytrwać w swoim postanowieniu.

Wychodzimy z założenia, że dopiero następująca po sobie detoksykacja oraz psychoterapia wraz z postawieniem na pierwszym planie Twojej indywidualnej historii i dostosowaniem ich właśnie do niej są kluczem do tego, by leczenie narkomanii było naprawdę skuteczne. Nasz ośrodek mieści się w atrakcyjnej okolicy w Żorach, zaś skontaktować możesz się z nami zarówno poprzez formularz na naszej stronie internetowej, jak i oczywiście telefonicznie oraz mailowo.