Przy każdym uzależnieniu najtrudniejszym etapem staje się w pewnym momencie umiejętność odstawienia używki. Jeśli Twój problem w tym zakresie to narkotyki, odwyk, jaki zapewniamy w naszym ośrodku jest dla Ciebie szansą na powrót do pełnego samostanowienia o sobie. Tym, co nas wyróżnia jest ścisłe dostosowanie standardowych etapów leczenia narkomanii – takich jak psychoterapia czy detoks – do Twoich doświadczeń. Dzięki temu terapia nie będzie ogólna i powierzchowna, a szczegółowa i ściśle zgrana z Twoją biografią.

Zgłosić możesz się do nas w każdej chwili. Przez cały proces odwyku będziesz dysponował komfortowymi warunkami pobytu, co powinno pozytywnie wpłynąć na Twój stan psychologiczny w trakcie zabiegów. Po dokładnym zapoznaniu się z Twoją historią i stanem zdrowia (szereg standardowych badań, będących wskaźnikiem bieżącej kondycji ciała), przystępujemy do detoksykacji.

Oczyszczenie organizmu przy jednoczesnym zapewnieniu mu wszelkich niezbędnych minerałów bądź nieinwazyjnych substytutów danego narkotyku (w zależności od używki, od której jesteście uzależnieni), ma na celu wyeliminowanie objawów zespołu abstynencyjnego, będącego jedną z głównych przyczyn tego, że wiele osób, mimo chęci odstawienia używek w pewnym momencie swojego życia nie jest w stanie tego zrobić. Dwudziestoczterogodzinna opieka lekarska w trakcie odwyku sprawi, że w przypadku wszelkich wywołujących dyskomfort reakcji błyskawicznie zareagujemy, tak że cały proces leczenia nieustannie będzie pod pełną kontrolą.

Leczenie narkomanii w naszym ośrodku koncentruje się na wywołaniu w Tobie pozytywnych psychofizycznych zmian i dostarczeniu Ci impulsu do tego, by po opuszczeniu naszych progów nigdy już nie sięgnąć po substancje psychoaktywne i odurzające. Po detoksykacji odwyk skupia się więc na psychoterapii. W jej trakcie możecie liczyć na spotkania – zarówno indywidualne, jak i grupowe – na których postaramy się w różnej formie dostarczyć Wam bardzo wielu wskazówek i rad związanych z tym, w jaki sposób zapatrywać się na co dzień na rzeczywistość, by była ona satysfakcjonująca i, po prostu, dawała szczęście.

Pozytywne nastawienie i chęć powrotu do zainteresowań czy opartych na bliskości relacji międzyludzkich powinny być właściwym bodźcem przy wprowadzaniu zmian w swojej codzienności. Co istotne – na nasze wsparcie będziesz mógł liczyć również po zakończeniu odwyku w ośrodku Szansa. Na czas trwania pobytu udzielimy Ci zwolnienia lekarskiego, więc nie będziesz musiał martwić się o to, że kurację uniemożliwiają zobowiązania zawodowe.

Jeśli czujesz, że masz problemy z narkotykami i chciałbyś poddać się leczeniu, skontaktuj się z nami – zadbamy o Twoją prywatność i komfortowy pobyt. Odstawienie używek to nie tylko poprawa codziennej jakości życia i, przede wszystkim, swojego zdrowia i samopoczucia, ale też liczne inne korzyści – na przykład to, że nie będziesz już więcej łamał prawa, zażywając zakazane substancje. Ze szczegółami i specyfiką świadczonych przez nas usług możesz zapoznać się na innych podstronach naszego serwisu.