O nas

Home / O nas

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Żorach jest dla Ciebie otwarty przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Czeka tu na Ciebie wsparcie w zakresie wychodzenia z takich nałogów jak narkomania, alkoholizm, hazard, seksoholizm czy lekomania. Wyróżnia nas kompleksowe podejście, obejmujące zarówno leczenie farmakologiczne, mające na celu oczyszczenie organizmu z toksyn będących pozostałościami po stosowaniu narkotyków czy alkoholu, jak i psychoterapię, która powinna zmienić Twoje myślenie i dostarczyć zupełnie nowego spojrzenia na siebie, świat i to, co jest w życiu ważne.

Podając Ci pomocną dłoń w wychodzeniu z nałogu bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki mające realny wpływ na rozwój uzależnienia, tak by leczenie było dostosowane do konkretnego przypadku. Dzisiejsze czasy generują bowiem bardzo wiele napięć, stresujących sytuacji i presji społecznej, dla których wiele osób przeciwwagi zaczyna szukać w sięganiu po używki bądź w permanentnym powtarzaniu destrukcyjnych, dających złudne poczucie ukojenia i ulgi czynności (jak sięganie po leki czy stopniowe popadanie w seksoholizm). Istotną rolę odgrywa też sytuacja rodzinna i finansowa, stopień zadowolenia z życia czy choćby złudne przekonanie o urozmaicaniu przez alkohol, narkotyki czy określone zachowania, jak hazard, swojego życia. Dla wielu osób przeszkodą jest zaś po prostu zbyt mała samodyscyplina, przez którą nie potrafiły odmówić w sytuacjach, gdy powinny tak zrobić.

W pełni indywidualne podejście do każdej z osób szukających u nas pomocy to bez dwóch zdań jeden z wyróżników placówki SZANSA. Wychodzimy bowiem z założenia, że by w realny sposób przezwyciężyć silne bodźce, których dostarczają konkretne uzależnienia, konieczne jest uprzednie zrozumienie siebie, a następnie skorzystanie z odpowiedniego leczenia, które będzie maksymalnie dopasowane do czynników, które wpłynęły na rozwój nałogu. Taka terapia ma zdecydowanie największe szanse powodzenia, a dodatkowo po opuszczeniu ośrodka pozwoli Ci pamiętać o wszystkim, czego się tu nauczyłeś – nie na zasadzie „nudnej teorii do zapomnienia”, a „praktycznych rad i technik użytecznych w kontekście Twojego życia”.

Doświadczona kadra medyczna, z której wsparcia możesz skorzystać, pomocą w zakresie uzależnień zajmuje się od bardzo wielu lat. Oprócz badań, detoksykacji czy codziennej opieki możesz też u nas liczyć na coś, co jest być może najważniejsze – empatię, zrozumienie i szczerą chęć uczynienia Twojego życia lepszym.

Do Twojego użytku udostępniamy elegancko urządzone pokoje i przestrzenie, w których, mamy nadzieję, będziesz czuł się bardzo przytulnie i komfortowo. Obiekt wyposażony jest też oczywiście w elegancką łazienkę czy kuchnię, więc mimo ciężaru gatunkowego wizyty u nas, domowa atmosfera powinna być jak najbardziej odczuwalna.

Dysponujemy również nowoczesnymi urządzeniami i innym sprzętem, który jest niezbędny przy medycznej ingerencji w Twój organizm w celu jego regularnej kontroli oraz sprawnego i możliwie komfortowego przeprowadzenia odwyku czy detoksykacji. Umożliwi nam to rzetelną analizę oraz szansę błyskawicznego reagowania w przypadku konieczności podjęcia jakichś dodatkowych działań.

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przez specjalny formularz na naszej stronie internetowej, a jednocześnie być spokojnym, że zatroszczymy się o Twoją anonimowość. Życie bez poczucia wewnętrznego przymusu sięgnięcia po narkotyk, kieliszek czy leki jest naprawdę piękne – postaramy się byś znów mógł go doświadczać właśnie w takiej formie i cieszyć się każdym dniem.