Przebieg terapii

Home / Przebieg terapii

Podjęcie decyzji o tym, by udać się do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień to już pierwsze zwycięstwo osoby zmagającej się z nałogiem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak będzie wyglądała sama terapia i chciałbyś rozwiać nieco swoje lęki i obawy, poniższy przewodnik powinien okazać się przydatny.

Na początek rzecz kluczowa – w nasze progi przyjmujemy również osoby będące w stanie upojenia substancjami odurzającymi, które w bezpiecznych warunkach mogą tu dojść do siebie. Znajdziesz więc u nas pomoc w każdej sytuacji, nawet w tej najtrudniejszej, gdy nie wiesz do kogo się skierować. Stosowane przez nas techniki farmakologiczne i psychologiczne znajdują zastosowanie zarówno przy alkoholizmie, narkomanii i lekomanii, jak i szeregu zaburzeń o charakterze bardziej behawioralnym, jak seksoholizm czy uzależnienie od komputera.

Kluczową sprawą dla odzwyczajenia organizmu od toksyn, do których obecności się przywiązał jest dokładnie przeprowadzony detoks. Koniecznym jest wykonanie go w komfortowych warunkach, o których zapewnienie bardzo dbamy. Trwa on u nas przez siedem dni, w trakcie których regularnie, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, nadzorujemy stan Twojego ciała i na bieżąco uzupełniamy w nim wszystkie elektrolity czy witaminy, dzięki czemu niedobór elementów, od których się uzależniłeś nie będzie aż tak dotkliwy, jak byłby bez tych substytutów. Istotnym czynnikiem wyróżniającym nasz ośrodek jest też między innymi nieustanna obecność kadry medycznej, będącej gwarantem ciągłej kontroli nad Twoim bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem, dzięki czemu detoksykacja nie wiąże się z żadnym zagrożeniem.

Dla osoby, która chce uwolnić się od konkretnych używek największym problemem jest często to, że ciało samo dopomina się o kolejne dawki ulubionego specyfiku, niezależnie od tego czy to lek, narkotyk czy alkohol. Farmakologiczna ingerencja w organizm pozwala zaś na wytworzenie sztucznego środowiska, w którym pomożemy Twojemu ciału znacząco ograniczyć jego popyt na daną substancję, co uwolni Cię od natrętnej, powracającej co jakiś czas potrzeby powrotu do nałogu. Uwolnimy i oczyścimy go też oczywiście z destrukcyjnych toksyn.

Kolejnym etapem jest psychoterapia, której celem jest uczynienie Cię znacznie silniejszym i odpornym na utrudniające codzienne funkcjonowanie myśli. Każdą historię i biografię traktujemy w pełni indywidualnie, dobierając sposoby leczenia ściśle do danych okoliczności. Dzięki temu możesz liczyć na zrozumienie i techniki radzenia sobie z napięciami sprofilowane pod Twój charakter i temperament. Odpowiednie nastawienie jest prawdziwym kluczem do tego, by uniezależnić się od biologicznych impulsów, które tak mocno pogorszyły jakość Twojego życia.

Po przejściu wszystkich zabiegów i spotkań bardzo ważna jest samodyscyplina oraz troska o to, by otrzymane rady starać się wcielać w życie. Dla osób, które uczestniczyły w naszych zajęciach dodatkowym udogodnieniem jest też możliwość udziału w darmowych cotygodniowych spotkaniach, w trakcie których będą mogły nadal umacniać swoją silną wolę i samoświadomość, wspierając się wzajemnie już po wyjściu z nałogu.

Na czas pobytu w ośrodku Szansa w Żorach udzielimy Ci oczywiście zwolnienia lekarskiego, tak byś mógł skoncentrować się wyłącznie na kuracji i by żadne czynniki zewnętrzne nie zaprzątały Ci głowy. Elegancko położony i spełniający wszelkie swoje funkcjonalności obiekt z pewnością okaże się zaś miejscem, w którym ze szczególną chęcią zadbasz o pokonanie destrukcyjnych impulsów na rzecz szczerej, codziennej radości życia.