Testy

Home / Testy

Uświadomienie sobie tego, że jest się uzależnionym od zagrażających zdrowiu i destrukcyjnych dla organizmu substancji stanowi pierwszy krok do tego, by uwolnić się od nałogu. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne testy do samodzielnego wypełnienia, zaprojektowane w taki sposób byś mógł zweryfikować jak silne jest Twoje przywiązanie do alkoholu i narkotyków. Dzięki temu, że możesz je rozwiązać dyskretnie, w samotności i w pełnej szczerości przed samym sobą znacznie łatwiej będzie Ci dostrzec, czy problemy o które w nich pytamy pojawiły się i w Twoim życiu. Struktura sprawdzianu jest oparta na prostych pytaniach zamkniętych – tak/nie – które naświetlą w jakiej sytuacji się znajdujesz. Kwestię interpretacji wyników objaśniliśmy przy testach właściwych, ale, jak łatwo się domyślić, im wyższy wynik, tym pilniej powinieneś skorzystać z terapii.

Osoba uzależniona zmaga się z wieloma uprzykrzającymi codzienne funkcjonowanie problemami, które są trudne do zrozumienia dla ludzi wolnych od kontaktu z używkami. Obsesyjne myślenie o kolejnym kontakcie z daną substancją, liczne dolegliwości natury fizycznej, które z czasem stają się coraz bardziej dokuczliwe czy podenerwowanie i złość, gdy nieustannie jest się ocenianym przez innych potrafią mieć na człowieka bardzo negatywny wpływ, jeszcze pogłębiając jego ucieczkę w alkoholizm czy narkomanię. W naszym ośrodku doskonale to rozumiemy i leczenie farmakologiczne łączymy z empatią i chęcią dokładnego poznania każdego przypadku, tak by dobrać odpowiednie techniki terapeutyczne. Świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą nadużywanie alkoholu bądź narkotyków przez dłuższy czas potrafi bardzo zmotywować do tego, by zadbać o ponowne przejęcie kontroli nad swoją codziennością i priorytetami.

Mamy nadzieję, że szybka autodiagnoza, jaką umożliwią Wam nasze testy online okaże się wystarczającym bodźcem do tego, by postarać się o zmianę swojego życia i zapisanie się na terapię. Wykonanie pierwszego kroku jest bowiem najważniejsze w tym, by zmierzyć się z nałogiem. Czekamy na kontakt z Twojej strony przez całą dobę.