Test narkomana

Home / Testy / Test narkomana

Substancje psychoaktywne, niezależnie od ich charakteru, bardzo szybko potrafią uzależnić psychicznie, a przy tym przyzwyczaić organizm do swojej obecności, co pogłębia nałóg, sprawiając że wyjście z niego na własną rękę staje się bardzo trudne. Poniższy test pozwoli Ci na orientacyjne sprawdzenie poziomu Twojego uzależnienia od narkotyków. Twierdząca odpowiedź na 4 lub więcej pytań oznacza że zdecydowanie powinieneś skorzystać z terapii, ale tak naprawdę każde jedno „tak” jest istotnym sygnałem problemu, jaki masz z używkami.

1)Czy narkotyki stały się dla Ciebie sposobem na oderwanie się od myślenia o codziennych obowiązkach i problemach?

2)Czy zażywasz dające krótkotrwały efekt substancje mimo świadomości, że przez dłuższy czas będziesz się przez nie fatalnie czuł?

3)Czy rzeczy, które niegdyś Cię interesowały i ekscytowały teraz stały się dla Ciebie neutralne, bo zastąpiła je myśl o następnym kontakcie z używką?

4)Czy swoje problemy z używkami starasz się ukrywać przed rodziną i przyjaciółmi oraz bierzesz zakazane substancje potajemnie i bez niczyjej wiedzy?

5)Czy doświadczasz problemów z zasypianiem bądź zaburzeń łaknienia i dobrze wiesz, że wynikają one z zażywania narkotyków, a mimo to nie rezygnujesz z destrukcyjnych dla Twojego zdrowia substancji?

6)Czy w wyniku silnej potrzeby zdobycia kolejnej dawki zdarzyło Ci się wydać na nią pieniądze przeznaczone na coś innego i ważnego?

7)Czy w wyniku chęci regularnego zaopatrywania się w dany narkotyk wpadłeś w złe towarzystwo, które ma na Ciebie znaczący wpływ?

8)Czy Twoje relacje z rodziną, partnerem bądź przyjaciółmi od momentu gdy sięgnąłeś po narkotyki zaczęły się sukcesywnie pogarszać?

9)Czy odczuwasz duży dyskomfort, gdy przez dłuższy czas jesteś odcięty od możliwości sięgnięcia po ulubiony specyfik?

10)Czy zdarzyła Ci się sytuacja, w której mając wrażenie, że dotychczasowa używka jest za słaba sięgnąłeś w efekcie po jakąś mocniejszą?

11)Czy spotkałeś się z negatywnymi komentarzami ze strony bliskich Ci osób, które sugerowały, że masz problem z narkotykami?

12)Czy zdarzało Ci się nie pójść do pracy bądź na uczelnię bo konieczność zażycia używki była silniejsza?

13)Czy zdarzyło Ci się już kiedyś trafić na odwyk?

14)Czy często masz wrażenie, że narkotyki są tak naprawdę priorytetem i jedynym czynnikiem dającym Ci szczęście?

15)Czy, gdy nie jesteś w stanie upojenia, wstydzisz się wielu rzeczy, które robiłeś pod wpływem narkotyków, a potem, mimo to, znów je powtarzasz? 16)Czy masz poczucie, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem?