Uzależnienia

Home / Uzależnienia

Alkoholizm – Sięganie po kieliszek jest dla wielu osób destrukcyjnym sposobem na radzenie sobie z trudną codziennością i zapomnienie o problemach. Nasza terapia skupiająca się na tym, by pomóc Ci zwalczyć alkoholizm koncentruje się zarówno na psychicznych, jak i fizycznych aspektach uzależnienia, dzięki czemu zarówno oczyścimy Twój organizm z toksyn, jak i będziesz mógł zrozumieć motywacje swoich wyborów, a tym samym w dużo praktyczniejszy sposób poradzić sobie z problemami i samym sobą. W ramach naszych działań leży między innymi detoksykacja i psychoterapia.

Narkomania – Niezależnie od formy, w jakiej przyjmujesz substancje odurzające, z czasem Twoje ciało i psychika przyzwyczajają się do nich do tego stopnia, że ich odstawienie, choć mają na Ciebie fatalny wpływ, jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Świadczymy wsparcie i pomoc w tym, by narkotyki nie okazały się dla Ciebie dożywotnim więzieniem, a dzięki medycznej ingerencji w Twój organizm oraz zajęciom psychoterapeutycznym staniesz się dużo silniejszy, odporniejszy na nie oraz świadomy samego siebie, a także nieodwracalnych i dramatycznych następstw dalszego życia w taki sposób jak dotychczas. Zrobimy co w naszej mocy, byś po odpowiednio przepracowanej terapii zyskał chęć do wyrwania się ze złego towarzystwa, w które, być może, wpadłeś, jak i zmiany swojego życia.

Lekomania – Łagodzenie bólu czy choćby ułatwianie zasypiania to na pozór pozytywne działanie, jednak, niestety, bardzo łatwo od środków go wywołujących się uzależnić. Jeśli nie potrafisz już normalnie funkcjonować bez przyjmowania dowolnych pastylek i tabletek, koniecznie skorzystaj z naszej terapii. Wielu ludziom wydaje się, że regularnym zażywaniem leków nie należy się specjalnie przejmować, a tymczasem w nadmiarze potrafią one wyniszczyć organizm, zaburzyć pracę poszczególnych receptorów i, w efekcie, wywołać spustoszenie w psychice, która przestaje radzić sobie ze światem bez środków łagodzących i znieczulających. Zwłaszcza w tak stresujących czasach jak dzisiejsze.